Elbląskie firmy w Kaliningradzie

Przez trzy dni elbląscy przedsiębiorcy prezentują swoje oferty na Międzynarodowych Targach Budowlanych "Fasada", które odbywają się w Kaliningradzie. Po raz kolejny Urząd Miejski przygotował stoisko i zaproponował lokalnym przedsiębiorcom udział w targach, na których w tym roku oprócz firm rosyjskich i polskich wystawiają się firmy z Białorusi, Niemiec i Litwy.

W programie trzydniowych targów Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej zorganizował także seminarium pn. "Możliwości  współpracy w sektorze budowlanym". Podczas spotkań zaprezentowano aspekty współpracy polsko - kaliningradzkiej w tym sektorze oraz przedstawiono projekty budowlane w Obwodzie Kaliningradzkim związane przede wszystkim z przygotowaniami do Mundialu 2018.

W gronie elbląskich przedsiębiorców uczestniczących w targach są biznesmeni, którzy korzystają z oferty miasta już po raz trzeci oraz tacy, którzy zdecydowali się na udział w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy. Dla wszystkich jest to czas nawiązywania kontaktów i wstępnych rozmów biznesowych. Na stoisku znajdują się także materiały promujące Elbląg, tereny i możliwości inwestycyjne oraz najważniejsze atrakcje turystyczne miasta.