„Inspiracje”: wystawa opraw historyzujących i artystycznych

inspiracje
W piątek 13 marca o godz. 17.00 zapraszamy do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej na otwarcie wystawy opraw historyzujących i artystycznych „Inspiracje”, prezentującej prace studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK i  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wstęp wolny.

Na wystawie zostaną zaprezentowane oprawy książek artystycznych przygotowane przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz historyzujące oprawy książek wykonane przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowo będzie można obejrzeć pracę dyplomowa p. Katarzyny Rosik – „Pret-a-ecrire” (2009 r. – dyplom na kierunku Edukacja Artystyczna) –  nagrodzoną Medalem Boguckiego: za najlepszy dyplom na kierunku edukacja artystyczna. Prezentowane dzieła powstały w Pracowni Technik i Technologii Opraw warszawskiej ASP oraz w Pracowni Introligatorstwa Artystycznego Zakładu Konserwacji Papieru i Skóry UMK. Są to jedyne uczelnie w Polsce kształcące specjalistów w zakresie konserwacji-restauracji papieru i skóry.

Organizatorzy: Zakład Konserwacji Papieru i Skóry Wydziału Sztuk Pięknych UMK; Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Kurator wystawy: dr Małgorzata Pronobis-Gajdzis z Zakładu Konserwacji Papieru i Skóry UMK

Wystawa prezentowana będzie w Dziale Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych (ul. św. Ducha 3-7) w terminie 13 marca-8 kwietnia 2015 roku. Do oglądania wystawy zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.


Więcej informacji:
Dział Zbiorów Zabytkowych
tel. (55) 611 02 03