Elbląska Gala Sportu za nami

W minioną sobotę - 28 lutego poznaliśmy laureatów sportowych nagród Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za rok 2014. Uroczystość była okazją do podsumowania osiągnięć elbląskich sportowców, najważniejszych wydarzeń, a także do podziękowania trenerom, działaczom i mecenasom elbląskiego sportu.

- W naszym mieście funkcjonuje około 80-ciu klubów i stowarzyszeń sportowych i dzięki ich pracy możemy wychowywać w duchu sportowym wielu młodych elblążan - stwierdził podczas gali Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Chcę dziś podziękować wszystkim sportowcom, działaczom, którzy wspierają sport, za ich pracę, zaangażowanie i za to, że dzięki nim często słyszymy o zdobywanych medalach i tym samym promujemy nasze miasto w kraju i za granicą. Samorząd elbląski wspiera i będzie wspierał nie tylko sport młodzieżowy, który szczególnie leży nam na sercu, ale również w miarę możliwości finansowych także seniorów.

Prezydent wspomniał również o planach dotyczących kolejnych inwestycji sportowych w naszym mieście - W tym roku zostanie oddana do użytku długo oczekiwana przez elblążan inwestycja – Centrum Rekreacji Wodnej.  Zakończyła się budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Planujemy również modernizację kompleksu sportowego przy ul Agrykola 8. W tym roku zmodernizowany zostanie tor wrotkarski wraz z montażem instalacji do mrożenia oraz boisko znajdujące się wewnątrz toru. Planowane jest również przesunięcie płyty boiska piłkarskiego, odwodnienie terenu, budowa wiat dla zawodników rezerwowych. Na te inwestycje staramy się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Złożyłem wnioski w tej sprawie do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz w Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas Gali rozstrzygnięty został również plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Lig Amatorskich MOSiR. Zaszczytny tytuł trafił do siatkarza zespołu KAM Dariusza Dudojcia.

Galę uświetniły występy grupy taneczno - rytmicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz gitarowego trio, w składzie: Przemysław Piejdak – zawodnik Elbląskiego Klubu Karate i absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Maciej Wedeł i Bartosz Leszczyński.

foto UM oraz Dariusz Bocian