Inicjatywy z WOŚP, beneficjenci WOŚP

wośp
Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywami, które elbląskie placówki edukacyjne podejmują w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy też do przeczytania relacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, który jest beneficjentem Orkiestry.

   • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 W ELBLĄGU, 11 STYCZNIA OD 9.00 – 13.00

W programie między innymi: Jasełka, pokaz judo, występ zespołu „Szwagry”, licytacja, loteria, występ artystyczny grupy „Kubusie”, filmik z życia szkoły, występy nauczycieli i uczniów oraz degustacja smakołyków domowego wypieku.

 

  • W SP 4  również zagra WOŚP!

Wielkimi krokami zbliża się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych dołączamy do tej ogólnopolskiej akcji. Zapraszamy do nas –SP 4 ul. Mickiewicza 41, 11 stycznia 2015 r. w godzinach od 11. do 14.00.  Będziemy grali dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. W trakcie imprezy: występy młodych artystów, koncert zespołu szantowego i orkiestry wojskowej, sportowy tor przeszkód do pokonania w alkogoglach, ,,Fizyka dla smyka” – pokazy naukowe, eksperymenty, kawiarenka. Będzie można również stać się właścicielem biżuterii, kuponów do salonów fryzjerskich, restauracji itp. A w ramach niedzielnego obiadu…grochówka! Serdecznie zapraszamy!
Czekamy na Was

Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu


  • Szkoła Podstawowa Nr 19 w Elblągu gra po raz kolejny z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy

sp 19

Dziewiętnastkowy Sztabik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Szkoły Podstawowej Nr 19 na wspólne orkiestrowe granie już jutro 09 stycznia 2015 w godzinach 14.00-19.00. Gramy przy ul. Uroczej 4.
W programie m.in. występy wokalne, taneczne, instrumentalne naszych uczniów, aukcje, w których można „powalczyć” o różne cenne przedmioty. TYLKO U NAS ZUMBA FITNESS z instruktorką Kasią Gogol- Urbańską. Start dwugodzinnego MARATONU ZUMBY- godz. 17.00.
Równocześnie w czasie grania Orkiestry otwarta będzie kawiarenka, do której zapraszamy na niebiańskie wypieki cudownych mam naszych uczniów, gorącą kawę i herbatę. Zapraszamy także do baru z pysznym bigosem oraz wzięcia udziału w loterii fantowej, w której każdy los jest wygrany.
Tegoroczne hasło 23 Finału Orkiestry- DIAGNOSTYKA, GODNA OPIEKA. Otwórzmy więc nasze serca dla najmłodszych oraz seniorów. Dołóżmy swoją cegiełkę na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.  
Będzie się działo!!!!!!!! Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny na stronie internetowej szkoły http://www.ssp19elblag.hg.pl/publikacje/wosp15.pdf
Serdecznie zapraszamy!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 19 oraz Dziewiętnastkowy Sztabik WOŚP


  • Szpital wojewódzki dziękuje WOŚP

wośp


Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu to bez wątpienia największy w mieście i regionie beneficjent darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu kilkunastu ostatnich lat fundacja Jurka Owsiaka przekazała największemu elbląskiemu szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny wart prawie 2,5 miliona złotych. Nie dziwi zatem, że szpital każdego roku chętnie przyłącza się do styczniowej akcji WOŚP. Tak będzie również w najbliższą niedzielę.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest jednym z zaledwie 7 polskich szpitali, w których istnieją oddziały imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie honorowe imię nosi od kilku lat Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Uroczyste nadanie imienia odbyło się w październiku 2010 roku
i wiązało się z osobistą wizytą w szpitalu Jurka Owsiaka. Szef Fundacji WOŚP przywiózł wówczas do Elbląga bardzo cenny sprzęt: najnowocześniejszy inkubator transportowy
Darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla szpitala wojewódzkiego było w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie więcej. Znalazły się wśród nich m.in. ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Trafił on przede wszystkim na OIOM Noworodka i na szpitalną Neonatologię. Ale dary Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazane zostały także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość pozyskanego przez szpital sprzętu to prawie 2,5 mln zł.

Za zebrane podczas tegorocznego, 23 już finału WOŚP, zakupiony zostanie m.in. kolejny sprzęt do diagnostyki dzieci. Z wdzięcznością za już otrzymane dary, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu tradycyjnie przyłączają się do wielkoorkiestrowego grania, organizując na terenie placówki i w jej najbliższej okolicy kwestę oraz loterię na cel fundacji WOŚP. W podziękowaniu dla elbląskich wolontariuszy Orkiestry Jurka Owsiaka ufundowaliśmy także okolicznościowy tort.

Anna Kowalska
rzecznik prasowy WSZ w Elblągu