Jerzy Wilk nowym przewodniczącym Rady Miejskiej

Dzisiaj o godz. 10 została dokończona pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej kadencji 2014-18. W jej trakcie niemal jednogłośnie (24 głosy za) wybrano przewodniczącego. Został nim Jerzy Wilk. Wiceprzewodniczącymi rady zostali natomiast: Marek Pruszak (PiS), Jerzy Wcisła (PO) i Janusz Nowak (SLD).

Zanim rozpoczęło się głosowanie Jerzy Wilk, były prezydent, a obecnie radny PiS, został zaprzysiężony i odebrał mandat radnego, podobnie jak Marek Burkhardt z KWW Witolda Wróblewskiego. Zajął w Radzie miejsce Witolda Wróblewskiego, który wygrał wybory prezydenckie.

Nowy przewodniczący zapewnił, że będzie dążył w Radzie do współpracy ponad podziałami politycznymi.

- Kampania się zakończyła, zaczynamy nowy etap pracy na rzecz miasta. Kończę prezydenturę z podniesioną głową, bo zrobiłem wiele dla miasta - mówił Jerzy Wilk. - Gratuluję Witoldowi Wróblewskiemu wygranej. Myślę, że wie jak trudne zadanie stoi przed nim. Jesteśmy gotowi do współpracy, liczę na to, że mój następca zdobędzie duże środki unijne, mimo że kontrakt terytorialny jest dla Elbląga niekorzystny.

W trakcie sesji krótkie wystąpienie miał również przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej - Oliwier Taraszkiewicz. W imieniu młodzieży zadeklarował m.in. chęć współpracy z RM.

O godz. 13 rozpocznie się kolejna sesja Rady Miejskiej, na której Witold Wróblewski zostanie zaprzysiężony na prezydenta Elbląga.