Centrum Rekreacji Wodnej nabiera kształtów

crw
Z końcem grudnia elblążanie ujrzą zarys przyszłego Centrum Rekreacji Wodnej, a latem przyszłego roku będą mogli korzystać z kąpieliska. Póki co budowa trwa, a kompleks zaczyna nabierać kształtów.

 

Co dzieje się na placu budowy
W części parterowej zakończono montaż elementów prefabrykowanych ścian zewnętrznych, wykonano elementy żelbetowe oraz betonowanie stropów nad parterem - mówi Elżbieta Gieda, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. Prace postępują sukcesywnie, na ukończeniu jest montaż trybun. Zaawansowanie robót budowlanych jest widoczne z każdym dniem. W budowie jest I piętro, montowane są prefabrykowane ściany zewnętrzne, trwają roboty murowe. Równolegle prowadzone są prace związane z zasilaniem budynku. Wykonano już przyłącze średniego napięcia,  kontynuowane są roboty w zakresie sieci oświetleniowych.

W ramach inwestycji uwzględniono także budowę parkingu, chodników i drogi wewnętrznej. Aktualnie trwa wykonywanie podkładów pod układ drogowy i układanie nawierzchni utwardzonych.

Przypomnimy, że budowa tego nowoczesnego kompleksu będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln zł jest kwotą dofinansowania ze środków unijnych.

Bądź na bieżąco
Elblążanie mają możliwość śledzenia prac dzięki zainstalowanej na placu budowy kamerce internetowej, która stale rejestruje obraz z placu budowy, wykonując co 15 minut aktualne zdjęcie. Obraz dostępny jest pod linkiem:

http://www.elblag.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4731:kamery-internetowe-on-line&catid=115:kamery-internetowe-on-line&Itemid=150

crw
crw
crw
crw

 


Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013logologo w-m