Dłużej w lewo, dłużej na przejściu.

skrzyżowanie
Od wtorku wprowadzony został nowy program dla sygnalizatorów na skrzyżowaniu 12 lutego - Nowowiejska - Płk. Dąbka - Teatralna. Pierwsza zmiana, to wydłużenie do ośmiu sekund zielonego światła dla lewoskrętu z ulicy Nowowiejskiej w ulicę 12 lutego. Na zbyt krótką pracę tego sygnalizatora zwracali uwagę kierowcy. Druga zmiana, o którą wnioskowali piesi, dotyczy wydłużenia zielonego światła na przejściu przy ulicy 12 lutego. Dzięki dłuższej pracy tych świateł (25 sekund) piesi będą mogli bez przeszkód przejść przez tą szeroką jezdnie za jednym razem.

W związku z powyższą zmianą wprowadzono również korekty na pobliskich sygnalizatorach, przede wszystkim na na skrzyżowaniu Płk. Dąbka-Królewiecka, gdzie przez dwa ostatnie dni światła pracowały w trybie pulsacyjnym a od dziś pracują już normalnie.

W tej chwili trwa badanie poprawności działania wprowadzonych zmian. Przy okazji, z przeprowadzonych właśnie badań natężenia ruchu na powyższym skrzyżowaniu wynika, że w godzinach szczytu na głównym kierunku, tj. na 12 lutego w ciągu godziny przejeżdża przez tę ulicę 2645. pojazdów (wjazd na ulicę w stronę centrum - 1253. pojazdy, wyjazd 1392. pojazdy). Natomiast z ulicy Nowowiejskiej wyjeżdża we wszystkich kierunkach łącznie 447. pojazdów a wjeżdżają na nią 484 pojazdy).