Ślubowały klasy mudurowe

ślubowanie
Wczoraj w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych.

W uroczystości wziął udział Jerzy Wilk prezydent Elbląga, wiceprezydent Marek Pruszak, Iwona Mikulska dyrektor Departamentu Edukacji oraz przedstawiciele służb mundurowych, które współpracują z klasami mundurowymi w procesie nauczania. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły Hanna Mierzejewska - nasza szkoła przeobraża się, jesteśmy innowacyjni, bo tak możemy sprostać wymaganiom społecznym. Mamy certyfikat jakości ISO 9001, nasi uczniowie są stypendystami Prezesa Rady Ministrów, to wszystko dowód na to, że potrafimy wspólnie pracować.

Uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie trzech klas o profilu mundurowym I a, c i d. Pamiątki ślubowania wręczali uczniom, prezydent Jerzy Wilk oraz Robert Muraszko Zastępca Komendanta Miejskigo Policji w Elblągu i Tomasz Świniarski Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Kiedy kilka lat temu Pani Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, przedstawiła pomysł organizacji klas mundurowych nie byłem do niego całkowicie przekonany. Dziś okazuje się, że to była dobra decyzja. Popularność tych klas jest naprawdę duża i po raz pierwszy od wielu lat doczekaliśmy się absolwentów w Elblągu, którzy rozpoczęli naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej - mówił z uznaniem o klasach mundurowych Tomasz Świniarski Komendant elbląskiej straży pożarnej

W mojej pamięci jest cały czas popularne Technikum Budowlane. Natomiast dzisiejszy Zespół Szkół Technicznych to dobra, innowacyjna szkoła, która przyciąga uczniów. Na tych uczniów możemy liczyć podczas uroczystości patriotycznych. Gratuluję uczniom, trzymam kciuki za nauczycieli i zapewniam rodziców, że ich dzieci dobrze wybrały swoją szkołę - mówił Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, bo jak się okazuje uczniowie klas mundurowych mają wiele talentów, również tych artystycznych. Jednym z punktów prezentacji na scenie był pokaz musztry wykonany przez uczniów klasy mundurowej a przygotowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Elblągu.

ślubowanie
ślubowanie
ślubowanie
ślubowanie
ślubowanie
ślubowanie
musztra