Umowa pomiędzy Radą Klastrów a Kaliningradzką Izbą Handlową podpisana

Wczoraj prezydent Elbląga Jerzy Wilk wziął udział w uroczystym spotkaniu w ramach misji gospodarczej elbląskich i kaliningradzkich przedsiębiorstw sektora Technologii Informacyjnych (IT). Wśród zgromadzonych gości był też Aleksander Milota Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie.

Podczas spotkania podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Radą Klastrów a Kaliningradzką Izbą Przemysłowo Handlową. - Cieszy mnie niezmiernie, że ta umowa została podpisana w Elblągu, tym bardziej, że to z mojej inicjatywy Rada Klastrów została powołana - mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Umowę w imieniu Kaliningradzkiej Izby podpisała jej prezes Helena Romanowa, zaś w imieniu Rady Klastrów jej przewodniczący Tadeusz Sznaza.- Dziękuję bardzo Panu prezydentowi i panu konsulowi, że mogliśmy spotkać się w Elblągu, mieście bliskim naszemu sercu. W ciągu dwóch lat współpracy zrobiliśmy już wiele. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie nadal rozwijała się prężnie. W dzisiejszym spotkaniu bierze udział 5 przedstawicieli różnych klastrów - mówiła Prezes Kaliningradzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej Helena Romanowa.

- W skład naszej Rady wchodzi 8 klastrów, najbardziej prężny jest klaster meblowy. Klaster turystyczny i informatyczny też są mocno rozwinięte. W tym roku chcielibyśmy powołać 9 klaster - handlowy. Dziękujemy Panu prezydentowi za to, że nas wspiera i pozwolił nam formalnie się zawiązać. Jest to dla nas bardzo ważne bo pomogło nam się rozwijać i prowadzić poważne rozmowy - mówił przewodniczący Rady Klastrów Tadeusz Sznaza. - Nasza Rada zawiązała się w tym roku. Jesteśmy więc organizacją młodą ale prężną - zakończył Tadeusz Sznaza.