Mały a cieszy… elbląskich kierowców

na wyczekiwanym odcinku drogi
Nie jest długi, ma około 70 metrów, ale dzięki niemu udało się połączyć dzielnicę Zatorze z wiaduktem przy ulicy Akacjowej. Mowa o oddanym dziś oficjalnie do użytku fragmencie drogi, który biegnie przez byłe tereny powojskowe przy ulicy Lotniczej.

W ten prosty sposób powstała  alternatywna droga dla kierowców, którzy z pominięciem przejazdów kolejowych mogą dojechać do drogi ekspresowej nr 7 oraz w okolice ulicy Rawskiej, Łęczyckiej, Bema i jeśli to konieczne również do centrum miasta. Rozwiązanie cieszy także inwestorów, którzy kupili działki przy ulicy Lotniczej. Dzięki krótkiemu łącznikowi łatwiej będą mogli dojechać w wybrane obszary miasta i skróci się ich dojazd do wspomnianej już „siódemki”.

Przekazujemy ten odcinek, by ułatwić kierowcom ruch w dzielnicy Zatorze. To czego nie udawało się długo zrobić staje się dziś faktem. Kolejnym elementem poprawy komunikacji w tym rejonie będzie, w zależności od wskazań ekspertyzy, budowa tunelu lub wiaduktu, który bezpośrednio połączy Zatorze z centrum miasta – mówił podczas udostępnienia drogi Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Pierwsi kierowcy, którzy chcieli skrócić sobie drogę z Zatorza przez wiadukt przy ulicy Akacjowej pojawili się już w momencie oficjalnego przekazania fragmentu drogi. Zachęcamy wszystkich zmotoryzowanych do korzystania.

na wyczekiwanym odcinku drogi
wyczekiwany odcinek drogi
na wyczekiwanym odcinku drogi