Finał obchodów 777-lecia Elbląga

Przed koncertem odbyła się konferencja podsumowująca obchody

Przed koncertem odbyła się konferencja podsumowująca obchody
Niezwykły spektakl światła i dźwięku, a po nim konferencja prasowa i wyjątkowy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Tak wyglądały ostatnie akordy obchodów 777-lecia naszego miasta.

 

 

Podczas ostatnich 7 miesięcy w mieście odbyło się wiele imprez kulturalnych, sportowych oraz turystycznych. Rok 2014 stał się dla Elbląga okazją do przypomnienia sobie dziejów miasta, podkreślenia jego dorobku, ale także ukazał jego współczesne oblicze. Obfitował w momenty uroczyste i podniosłe, wspaniałe widowiska sportowe, koncerty, wystawy, konferencje, publikacje i wiele innych interesujących spotkań kulturalnych i rozrywkowych.

Ostatnim elementem podsumowującym bogatą historię naszego miasta był wyjątkowy film.

Czas obchodów jubileuszu dobiega końca i śmiało można już stwierdzić, że elblążanie świętowali 777-lecie miasta w poczuciu dobrze wykorzystanego czasu, a starania z tym związane zostaną wpisane w historię miasta.

W ostatnim dniu obchodów, 7 listopada, zaplanowano także uroczystości w elbląskim muzeum oraz koncert specjalny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. A koncert był to nie byle jaki. Elbląska Orkiestra Kameralna zaprosiła na muzyczną ucztę, podczas której zabrzmiały dźwięki "Aphorismen na temat B-A-C-H na perkusję i smyczki" Bertholda Hummela,"Koncert na marimbę i orkiestrę smyczkową" Emmanuel Séjourné i "Divertimento na orkiestrę smyczkową" Béli Bartóka. W dwóch pierwszych utworach wraz z Orkiestrą zagrał młody, ale już utytułowany muzyk, Radosław Szarek.

W drugiej części koncertu Elbląska Orkiestra Kameralna, którą tego wieczora dyrygował maestro Robert Kabara, zagrała niełatwy, zarówno w  wykonaniu, jak i odbiorze, utwór Beli Bartoka -„Divertimento”.

Prezentacja (PDF) • IMG_1085
  IMG_1085 - IMG_1085
 • IMG_1086
  IMG_1086 - IMG_1086
 • IMG_1087
  IMG_1087 - IMG_1087
 • IMG_1088
  IMG_1088 - IMG_1088
 • IMG_1089
  IMG_1089 - IMG_1089