Podsumowano Soboty z przewodnikiem - zobacz galerię zdjęć

W minioną sobotę, prezydent Elbląga Jerzy Wilk wziął udział w zakończeniu czwartej edycji projektu pn. "Sobota z przewodnikiem". Współorganizatorem tegorocznej edycji spotkań był także urząd miejski. - Włączyliśmy się do tej akcji i w tym roku spotkania rozpoczęły się już od kwietnia i trwały aż do połowy października. W sumie tych spotkań odbyło się 15 i wzięło w nich udział 1130 osób. Tak liczny udział świadczy o tym, że elblążanie doceniają bogatą historię naszego miasta, za co im serdecznie dziękuję - mówił prezydent Jerzy Wilk.

Przypomnijmy, że już od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzają najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzili członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań związane było tematycznie z zabytkami i historią miasta. Pierwszy sobotni spacer z przewodnikiem odbył się 12 kwietnia, ostatni 18 października. Przez sześć miesięcy elblążanie zaglądali w różne zakamarki naszego miasta: zwiedzili Górę Świętej Anny, Park Modrzewie, szukając tam śladów Ferdynanda Schichaua, Bażantarnię, Park Kajki – dawny Różany Ogród, szli tropem znanych przywódców Bismarcka czy Napoleona, poznali historię Parku Planty, Galerii EL i osiedla Zawada, szli ponadto z nurtem rzeki Kumieli, by poznać jej tajemnice.

-Chciałabym złożyć gorące podziękowania dla przewodników, którzy społecznie oprowadzali państwa pp najciekawszych miejscach naszego miasta- mówiła Agnieszka Banaś prezes elbląskiego koła PTTK.


Na początek spotkania podsumowującego projekt zgromadzonym zaprezentowana została galeria zdjęć z wszystkich spotkań. Przygotowano także wyróżnienia i nagrody z logo 777-lecia naszego miasta dla najaktywniejszych spacerowiczów. W drugiej części uroczystości zgromadzeni goście mogli wysłuchać wierszy o naszym mieście autorstwa młodych elblążan z gimnazjum nr 1. Pomysłodawcą inicjatywy jest nauczyciel Pan Andrzej Jankowski. Najciekawsze wiersze zostały nagrodzone i zebrane zostały w tomiku, który wydany został z okazji 777 lecia Elbląga.
Nagrodę grand prix zdobyła Nikoletta Płotnicka.

Prezentacja do pobrania

Galeria zdjęć