Obywatelski pomysł na plac zabaw

plac zabaw - otwarcie
Wczoraj po południu udostępniony został do użytku plac zabaw w dzielnicy Zawada, to kolejna inwestycja zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego. Dopisała pogoda, dopisali też mieszkańcy, w szczególności najmłodsi, którzy przetestowali wszystkie urządzenia.

To najlepszy dowód, że można coś wspólnie zrobić. Panie wymyśliły, że taki plac zabaw jest potrzebny, mocno zaangażowały się w zbieranie głosów i zrealizowały swój pomysł dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Poprzez takie inwestycje dzielnica pięknieje, dobrą opinią cieszą się również niedawno oddane do użytku boiska sportowe. Zachęcam Państwa do głosowania w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego – mówił podczas otwarcia Jerzy Wilk prezydent Elbląga

Dziękujemy tym, którzy głosowali na nasze zadanie, dziękujemy również tym, którzy byli przeciwni, bo to oni mobilizowali nas do intensywnego zbierania głosów. Szanujmy to co mamy, nie niszczmy tego tak, aby plac mógł nam długo służyć – mówiła Joanna Pietraszewska, która wspólnie z  Panią Anetą Lewandowską była wnioskodawczynią projektu.

Plac został zrealizowany przez firmę Educarium Place zabaw z Bydgoszczy za łączną kwotę 146 tys. zł, w tym 100 tys. kosztował plac zabaw dla dzieci i 46 tysięcy znajdująca się nieco poniżej siłownia dla dorosłych - opisywała składowe inwestycji Elżbieta Gieda z Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg

Wstęgę przecinały dzieci, główni użytkownicy placu oraz Jerzy Wilk prezydent Elbląga, wnioskodawczynie Aneta Lewandowska i Joanna Pietraszewska i Elżbieta Gieda (DRID). Poza przetestowaniem wszystkich urządzeń, mniejsi i nieco więksi elblążanie brali udział w konkursach przygotowanych przez Biuro Promocji UM.

Zdjęcia z otwarcia - zobacz