Godny następca firmy Acoustics - kolejna firma znajdzie się w EPT

Kolejna firma rozpoczyna działalność w Elbląskim Parku Technologicznym. ROYAUME B.K.F.R. Internationale z kapitałem algierskim będzie zajmować się eksportem i importem towarów między Polską a Algierią. Firma działa w branży spożywczej. Jej głównym produktem importowym są mieszanki mleka w proszku. Firma rozważa uruchomienie własnej produkcji na terenie Modrzewiny w Elblągu. Dziś przedstawiciele firmy w obecności prezydenta Jerzego Wilka podpisali umowę z Elbląskim Parkiem Technologicznym.

Jet to pierwszy krok w rozwoju naszej działalności na terenie Elbląga, w Polsce współpracujemy z firmami w branży spożywczej od wielu lat – powiedział po podpisaniu umowy dzierżawy lokalu w EPT – właściciel firmy Karim Boudjerada.  Wierzymy że firma pójdzie śladami firmy Acoustics, która po dwóch latach działalności w Parku buduje własny zakład produkcyjny – zaznaczył dyrektor EPT Paweł Lulewicz.

Obecny na podpisaniu umowy Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wyraził przekonanie że coraz więcej przedsiębiorców docenia dobry klimat w EPT i na Modrzewinie. W tym roku łącznie 5 nowych firm rozpocznie proces inwestycyjny na Modrzewinie to sygnał dla kolejnych firm że w Elblągu warto inwestować – dodał Prezydent Jerzy Wilk.