EOK zakodowała miasto. Akcja „Usiądź i posłuchaj!”

Podczas weekendowych spacerów Elbląska Orkiestra Kameralna zachęca do słuchania muzyki. Usiądź i posłuchaj! Naklejki z takim hasłem i kodem QR pojawiły się na ławkach w Elblągu. Kod wystarczy zeskanować dowolnym urządzeniem mobilnym, np. telefonem, a następnie posłuchać utworu zespołu Vołosi, z którym EOK wystąpi już 6 września w CS Galeria EL.

Czytnik kodów QR to aplikacja, która najczęściej jest już zainstalowana jako jedno z narzędzi w smartfonach. Jeśli jednak jej nie ma, bardzo łatwo można ją pobrać ze sklepu z aplikacjami. Korzystanie z niej jest całkowicie darmowe. Po zeskanowaniu kodu QR zostajemy przekierowani na stronę internetową z teledyskiem zespołu Vołosi. Naklejki można znaleźć głównie na ławkach w obrębie Starego Miasta, Śródmieścia, w Parku Traugutta, Parku Kajki i Parku Dolinka.

Vołosi to jeden z najlepszych polskich zespołów muzyki folk, który w niepowtarzalny sposób łączy muzykę ludową z muzyką klasyczną i współczesną. W ich utworach można usłyszeć góralskie melodie Karpat i Beskidu Śląskiego, a także inspiracje kulturą bałkańską, żydowską czy cygańską. Tradycja jest dla zespołu punktem wyjścia do improwizacji i tworzenia nowych, zaskakujących form muzycznych. Z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia ich najbardziej znane utwory będzie można usłyszeć w nowych, orkiestrowych aranżacjach.

6 września 2014 r., godz. 19:00, Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (młodzież) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn.-pt. w godz. 8:00-16:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.