Głosuj na elbląskie mosty zwodzone

Zachęcamy elblążan do wzięcia udziału w głosowaniu na Top Inwestycję Komunalną Polski Wschodniej, w gronie finalistów konkursu znalazły się bowiem elbląskie mosty zwodzone. Głosować można do 7 września, poprzez stronę: portalsamorzadowy.pl.

 

W konkursie "Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej” biorą w nim udział inwestycje zrealizowane na terenie pięciu województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Z "20" nominowanych Rada Konsultacyjna wybierze "10" tych, które zasługują na miano najlepszych inwestycji Polski Wschodniej ostatniej dekady.

Ponadto trwa również głosowanie wśród internautów. Każdy może oddać jeden głos "za" lub "przeciw" każdej z nominowanych inwestycji. Najlepiej oceniony projekt otrzyma specjalną nagrodę od czytelników Portalusamorządowego.pl.

Przypomnijmy projekt „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta)” wpłyną na  poprawę infrastruktury elbląskiego Portu w zakresie obsługi żeglugi pasażerskiej i turystycznej. Budowa mostów zwodzonych w miejscu istniejących kładek pieszych umożliwia dostęp do wszystkich akwenów i nabrzeży Portu Morskiego Elbląg. Zapewniony został dostęp dla jednostek o szerokości 15 m i długości do 100 m na obszar całego Portu. Innym istotnym czynnikiem rozwojowym portu jest poprawa obsługi indywidualnej żeglugi turystyczno-rekreacyjnej (jachtów żaglowych i motorowych).

Zakres prac inwestycji obejmował również przebudowę wschodniego nabrzeża rzeki Elbląg przy Bulwarze Zygmunta Augusta, przebudowę kładki pieszej zlokalizowanej w ciągu ul. Studziennej i Orlej oraz przebudowę kładki pieszej zlokalizowanej w ciągu ul. Mostowej i Giełdowej.


Całkowity koszt inwestycji zakończonej w 2012 r. to 38,411 mln zł z czego 29,607 mln zł stanowiło dofinansowanie z UE. Beneficjentem było miasto Elbląg.