IV Gala Cadmans

Ponad dwustu tancerzy wzięło udział w IV Gali Tanecznej Centrum Tańca Cadmans. Impreza odbyła się we wtorek w elbląskim teatrze. Gala była podsumowaniem całorocznej, ciężkiej  pracy tancerzy. A efekt tej pracy był rewelacyjny.

Widzowie, w wypełnionej po brzegi sali teatru, podziwiali popisy tancerzy w różnych stylach – od baletu poprzez modern, taniec współczesny do jazzu, hip hopu, dancehallu i afro dance. Nie zabrakło również gorących rytmów salsy oraz tańców pokazowych. W trakcie gali swoje umiejętności zaprezentowały także elbląskie cheerleaderki, które w marcu tego roku odniosły sukces na mistrzostwach Polski w cheerleadingu. Przypomnijmy: juniorki wywalczyły mistrzostwo, a seniorki wicemistrzostwo w kategorii pom dance. Oba zespoły w lipcu będą reprezentowały nasz kraj i nasze miasto na mistrzostwach Europy, które odbędą się w Manchesterze. Gościem honorowym gali był prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

– Cieszę się, że mamy tak uzdolnione dzieci i młodzież w naszym mieście – mówił prezydent Jerzy Wilk. – Dlatego po sukcesach odniesionych w kraju, zdecydowaliśmy o wsparciu startu elbląskich cheerleaderek na mistrzostwach Europy.