Utrudnienia w ruchu podczas uroczystości Bożego Ciała

Informujmy, że do Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych wpłynęły pisma z elbląskich parafii o zamiarze zorganizowania w dniu 19 czerwca 2014r., 10 nw. procesji Bożego Ciała.  W związku z tym na planowanych trasach przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji drogowej.1.    Rzymskokatolicka Parafia p.w.  Św. Józefa Robotnika w Elblągu,
ul. Kasprowicza 1
-    od 9.30 do 11.30;
-     wyjście spod kościoła ulicami: Kasprowicza, dalej Boya – Żeleńskiego, Fromborska, Wileńska, Fromborska, Nałkowskiej, Staffa, Przybyszewskiego i Niemcewicza.

2.    Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu,
ul. Robotnicza 69
-    około  godziny 10.40;
-    przejście ulicami: Robotnicza (I ołtarz – nr 132), Pionierska, Kajki, Krzyżanowskiego (II ołtarz – przy SS. Karmelitankach), Beniowskiego, Pionierska, Fałata (III ołtarz – nr 27), Cicha i Brzozowa do kościoła M.B. Królowej Polski (IV ołtarz przy kościele).    

3.    Rzymskokatolicka Parafia Księży Marianów p.w. Wszystkich
Świętych ul.  Agrykoli 7
-    około godziny 11.00 do ok. 12.10
-    z kościoła w dół ul. Agrykola do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, następnie ul. Sienkiewicza, Wspólną i Kościuszki do skrzyżowania z ul. Agrykola i ul. Agrykola powrót do kościoła.

4.    Parafia Rzymskokatolicka Św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego  w   Elblągu, ul. Mostowa 18
-    od godz. 11.00 do 13.00;
-    z Katedry Św. Mikołaja ulicami: Mostowa, Rzeźnicka, Przymurze, Wigilijna, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Giermków, Wigilijna, Przymurze, Rzeźnicka i ul. Mostową powrót do Katedry.

5.    Parafia Rzymskokatolicka p. w. Św. Wojciecha w Elblągu wraz  z Parafiami  p. w.  Św. Rodziny i p. w. Św. Pawła w Elblągu
-    od godz. 11.00 do 13.00
-    procesja do czterech ołtarzy:
-    z kościoła Św. Pawła ul. Obrońców Pokoju, Wiejską, Podgórną do kościoła Św. Wojciecha, a następnie ul. Wiejską oraz Odrodzenia do kościoła Świętej Rodziny, a potem Aleją Odrodzenia, ul. Płk. Dąbka, Węgrowską, Robotniczą, Krakusa, Klimuszki do kościoła p. w. Św. Pawła.

6.    Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Rafała Kalinowskiego, ul. Sobieskiego 37 w Elblągu
-    od godz. 11.30 do 13.30;
-    z kościoła  p.w. Świętego Rafała Kalinowskiego  przejście ul. Sobieskiego, Legionów (przecięcie ul. Ogólnej), ul. Legionów do Kościoła Świętego Brata Alberta.

7.    Rzymskokatolicka Parafia Bł. Franciszki Siedliskiej
ul. Willowa 26 w Elblągu
-    około godziny 11.45 -13.00;
-    z kościoła Bł. Franciszki Siedliskiej przejście ulicami:
Willowa, Sadowa, Kolejowa, Kossaka, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego i ul. Willową powrót do kościoła.

8.    Parafia p.w. Trójcy Świętej w Elblągu, ul. Kielecka 16
-    od godziny 10.30;
-    z kościoła przy ul. Kieleckiej 16 w Elblągu przejście ulicami: Kielecka, Łódzka, Skrzydlata, Mielczarskiego, Malborska (droga wewnętrzna wzdłuż bloków), Łódzka, Olsztyńska i ul. Kielecką powrót do kościoła.

9.    Rzymskokatolicka Parafia św. Brunona przy ul. Kosynierów
Gdyńskich 61 w  Elblągu
-    od godz. 10.50 do 11.40
-    z kościoła przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 przejście ulicami Kosynierów Gdyńskich, Słoneczna, Trybunalska, Zielona i ul. Kosynierów Gdyńskich powrót  do kościoła.

10.    Rzymskokatolicka Parafia Bł. Doroty w Elblągu, ul. Rawska 16A
-    od godziny 10.45;
-    z kościoła Bł. Doroty z Mątów w Elblągu przejście ulicami: Rawska, Pabianicka, Grottgera, Grunwaldzka i  ul. Rawską powrót do kościoła.