Przynieś elektrośmieci do Zespołu Szkół Akademickich w Elblągu

Zespół Szkół Akademickich, mieszczący się w budynku EUH-E. przy ul. Lotniczej,  informuje, że w szkole odbywa się bezpłatna zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Pomóżcie nam w zmniejszeniu zatrucia środowiska zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym - apelują uczniowie i nauczyciele ZSA.


Zbiórka będzie prowadzona w dniach 23-25 czerwca 2014r. Do sekretariatu (pok. 203) można przynosić wszystko, co jest zepsute i niepotrzebne w Waszych domach, a kiedyś działało na prąd lub baterie: odkurzacze, maszyny do szycia, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki, zegary i inne czasomierze, komputery, drukarki, laptopy,  kopiarki, kalkulatory, terminale, faksy, telefony, komórki, radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery i odtwarzacze video, dvd, sprzęty hi-fi, wiertarki, piły, narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań.


Elektorośmieci wyrzucone na śmietnisko, zatruwają środowisko. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje: rtęć, związki bromu, kadm, PBC, freon, azbest.


Kontakt telefoniczny: 55 239 38 98 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.