Kolorowa Inauguracja Mistrzostw Świata - zobacz galerię zdjęć

W minioną sobotę oficjalnego otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn dokonali prezydent Światowej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych Hossan Eldin Mostafa, prezydent Elbląga Jerzy Wilk, prezes Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg Tomasz Woźny oraz były minister pracy, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Longin Komołowski. Mimo nie najlepszej pogody elblążanie przybyli by poznać kilkadziesiąt drużyn z całego świata. Na trybunach zasiedli ponadto goście honorowi:, prezes PFRON Teresa Hernik, , przedstawiciele Światowej Organizacji Paraolimpijskiej, Polskiej Federacji Paraolimpijskiej, wiceprezydent Marek Pruszak z małżonką, wiceprezydent Janusz Hajdukowski, elbląscy radni i wiele innych gości. Zachęcamy do oglądania rozgrywek, które odbywają się w Centrum Biznesowo - Sportowym przy ul. Grunwaldzkiej.

W miniony weekend nasze miasto mimo nie najlepszej pogody było bardzo kolorowe, a to za sprawą korowodu drużyn z 20 krajów, który przeszedł ulicami starego miasta. Atmosferę podkręcała grupa Klezmafour, która przygotował aranżacje utworów dedykowanych każdemu z uczestników tego niezwykłego turnieju. Do Elbląga zjechali zawodnicy z takich krajów jak Chiny, USA, Maroko, Brazylia, Egipt, Wielka Brytania, Rosja, Słowenia.

Zapraszamy do kibicowania

 

- Z wielką satysfakcją będziemy gościć siatkarzy i siatkarki z całego świata i postaramy się, by czas w naszym mieście spędzili w jak najlepszej atmosferze. Już od jutra zapraszamy sympatyków siatkówki i nie tylko do kibicowania sportowcom niepełnosprawnym i gwarantujemy świetną zabawę – zachęcał prezes IKS Atak Elbląg Tomasz Woźny.


Elbląg światową stolicą siatkówki

- Przez najbliższy tydzień Elbląg będzie światową stolicą piłki siatkowej na siedząco. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu kibiców wszyscy uczestniczy tej imprezy będą się czuli u nas jak u siebie w domu – mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk - Wszystkim życzę wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń z naszego miasta.

Galeria zdjęć