Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu staje się faktem

Dzisiaj o godz. 6.00 pełną parą ruszyły prace na budowie Centrum Rekreacji Wodnych przy ul. Moniuszki. Właśnie w czwartek 22. maja uprawomocniło się pozwolenie na budowę. Elblążanie wykąpią się w nowym basenie za 13 miesięcy.

W elbląskim Centrum Rekreacji Wodnej znajdą się cztery baseny: sportowy 25-metrowy, do nauki pływania, rekreacyjny oraz dla dzieci. Inwestycja ma powstać do końca maja przyszłego roku. W czwartek rano prezydent miasta Jerzy Wilk oficjalnie przekazał przedstawicielom konsorcjum firm Elzambud z Elbląga i Moris-Sport z Warszawy pozwolenie na budowę.

— Dla mnie jest to szczególnie miły dzień, bo dużo ryzykowałem w ubiegłym roku rezygnując z budowy stadionu — mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk. — Niektórzy uważali, że te pieniądze zostały bezpowrotnie stracone dla miasta. Jednak powołałem świetny zespół, który w ciągu dwóch miesięcy przygotował bardzo dobry projekt i wygraliśmy rywalizację z sześcioma innymi samorządami otrzymując dotację.

Budowa centrum będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln pochodzi z kasy Unii Europejskiej. Przypomnijmy: stadion miał kosztować co najmniej 47 mln, a miasto musiałoby dołożyć do tej inwestycji około 30 mln złotych.

— To będzie obiekt o kubaturze ponad 35 tysięcy metrów sześciennych, zagospodarowany zostanie teren na obszarze 16,4 tys. metrów kw — wylicza Elżbieta Gieda, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przy obiekcie powstanie również parking na 200 miejsc. Miasto przygotowuje się także do remontu ulicy Moniuszki – inwestycja ta jest realizowana w ramach innego projektu niż basen.

Po zakończeniu inwestycji obiektem ma zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

logo