I Regionalny Festiwal MASKA 2014 w Gimnazjum nr 7

W środę, 14 maja br. w Gimnazjum nr 7 w Elblągu, odbył się I Regionalny Festiwal MASKA 2014. W konkursie recytatorskim uczniowie szkół podstawowych zmagali się z trudną sztuką interpretacji tekstu, za pomocą której tekst zmienia się w `żywe słowo. Do udziału w festiwalu zgłosiło się 7 szkół podstawowych (SP 6, SP 11, SP 12, SP 14, SP 15,  SP 25, SP w Węzinie), natomiast życzliwe jury wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.


W kategorii szkoła podstawowa klasy I-III:
I miejsce – Michał Wojnowski (Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu)
II miejsce – Wojciech Mróz (Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu)
III miejsce – Aleksandra Szewczak (Szkoła Podstawowa w Węzinie)

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI:
I miejsce – Zuzanna Kochańska (Szkoła Podstawowa w Węzinie)
II miejsce – Aleksandra Dąbrowska (Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu)
III miejsce – Filip Cybulski (Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu)

Wyróżnienia: Mikołaj Jarzyński (Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu), Oliwia Juchnowicz (Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu).
Organizatorzy festiwalu: Gimnazjum nr 7 w Elblągu oraz Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Zatorza zadbali o pamiątkowe maski, dyplomy oraz podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu.


W trakcie obrad jury gości zaproszono na słodki poczęstunek do kawiarenki, a czas oczekiwania na werdykt umilił publiczności występ szkolnej grupy teatralnej „Siódemeczka”, która zaprezentowała komediową scenkę Jacka Janczarskiego pt. „Stolarka” z cyklu słuchowisk „Kocham pana, panie Sułku” (główna nagroda podczas tegorocznej „Sztuki dialogu” w Młodzieżowym Domu Kultury).