Elblążanin sześciokrotnie najlepszy w Mistrzostwach Polski!

Jak co roku, w ostatni weekend kwietnia, na przepięknym stadionie leśnym w Sopocie odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Rzutach Lekkoatletycznych. Elblążanin, wyróżniony przez Prezydenta Elbląga za osiągnięcia sportowe w 2013 roku, Mirosław Puta był najwszechstronniejszym zawodnikiem zawodów. Jako jeden z nielicznych wystartował we wszystkich konkurencjach zdobywając 2 brązowe, 1 srebrny i aż 6 złotych medali. W dwóch konkurencjach osiągnął również najlepsze wyniki ze sportowców Warmii, Mazur i Pomorza w historii polskiego sportu weterańskiego w kategorii wiekowej M 50.

Zawody te przeznaczone są dla osób już dojrzałych w wieku od 35 lat.. W tym roku w dziewięciu konkurencjach, w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział około 100 sportowców z całej Polski, od Szczecina przez Warszawę po Katowice. Wśród nich byli również wielokrotni medaliści mistrzostw Europy i świata.
Dwudniowe Mistrzostwa, odbyły się przy pięknej pogodzie, w znakomitej, sportowej atmosferze. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była bardzo zacięta, a w każdej grupie walczyło o medale przynajmniej kilku sportowców. Znakomite wyniki z kilkoma rekordami Polski były okrasą całej imprezy.

Nasze miasto i region reprezentował niestety tylko jeden zawodnik. Elblążanin, wyróżniony przez Prezydenta Elbląga za osiągnięcia sportowe w 2013 roku, Mirosław Puta był najwszechstronniejszym zawodnikiem zawodów. Jako jeden z nielicznych wystartował we wszystkich konkurencjach zdobywając 2 brązowe, 1 srebrny i aż 6 złotych medali. W dwóch konkurencjach osiągnął również najlepsze wyniki ze sportowców Warmii, Mazur i Pomorza w historii polskiego sportu weterańskiego w kategorii wiekowej M 50.

Miejmy nadzieję, iż sukcesy elbląskich weteranów, nie tylko w lekkiej atletyce zachęcą mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej bez względu na ilość lat.

Najbliższym, ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem weterańskim będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Radomiu  pod koniec czerwca. Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Pozostaje więc jeszcze sporo czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia swoich umiejętności.

Jarosław Bekier