Pola Nadziei wystartowały w marcu

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy akcji „POLA NADZIEI” – kilka słów o niej- to światowa akcja edukacyjno-charytatywna. Wiosną, kiedy zakwitają „żonkilowe pola”, mówimy o idei hospicyjnej i zbieramy fundusze dla hospicjów. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę, gdyż właśnie żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. W każdą akcję angażujemy wielu wolontariuszy, dzięki nim rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się w Polsce 16 marca, zakończy 25 maja. W ramach tegorocznych „Pól Nadziei” w Elblągu i Pasłęku odbędą się spotkania i kwesty, z ochotą przeprowadzimy prelekcje. Nasze plany:- kwesta już w tę niedzielę 6 kwietnia, pod elbląskimi i pasłęckimi kościołami,- szkoły i przedszkola (niektóre) zapowiedziały zorganizowanie kwest na terenie swoich placówek,- kwesta 26 kwietnia br. w hipermarkecie E. Leclerc, supermarkecie „Piotr i Paweł” oraz w Specjal Pub,- 26 kwietnia włączymy się w wydarzenie o wymiarze duchowym i  jednocześnie sportowym. W ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II, o 10:30 z Placu Jagiellończyka startuje rajd rowerowy, długość trasy to symboliczne 21 km, (organizatorami są Urząd Miasta Elbląg i CSE „Światowid”).  0My też tam będziemy, w żółtych koszulkach z żonkilami – symbolem nadziei, będą z nami Elbląski Oddział Abstrakcyjny i Golden Retrivery (https://www.facebook.com/goldenwospelblag).Więcej informacji na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/HospicjumElblaskie oraz na stronie: www.ehospicjum.pl.

Jak co roku zachęcamy Państwa do jak najszerszej współpracy. Można zgłaszać i realizować swoje pomysły, dokładając swoje cegiełki do żonkilowej akcji. Czekamy także na ciekawe żonkilowe zdjęcia.


Kontakt z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 55 239 61 65.


Anna Podhorodecka

Koordynator