Kinga Szczepaniak z II LO na Międzynarodowym Festiwalu Naukowym E(x)plory!

E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. Od trzech lat Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza do niego wszystkich pasjonatów nauki – dzieci, młodzież i dorosłych – organizując festiwale naukowe. Festiwal E(x)plory jest przestrzenią, która łączy pomysły młodych naukowców ze światem nowoczesnego biznesu.

W dniach 27-29 marca 2014r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbył się Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory, który był poprzedzony pięcioma regionalnymi festiwalami : w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu i Kielcach.

 

W Gdyni na festiwalu wystąpiła uczennica II LO – Kinga Szczepaniak. Praca, którą tam zaprezentowała razem ze swoim zespołem, zdobyła 3 miejsce!!

Serdecznie gratulujemy Kindze, która wytrwale realizuje swoje pasje naukowe i przynosi zaszczyty naszemu miastu.

Fundacja Zaawansowanych Technologii przyznała II Liceum Ogólnokształcącemu w Elblągu zaszczytny tytuł „Szkoły E(x)plory”!

Na Festiwalu w Gdyni Kinga miała możliwość skonsultowania swoich pomysłów z uznanymi autorytetami naukowymi oraz wymiany doświadczeń z rówieśnikami.

 

Hanna Pietras

Nauczyciel biologii w II LO w Elblągu.