Elbląg w rankingach samorządowych "Rzeczpospolitej"

dyplom
„Rzeczpospolita” ogłosiła wyniki rankingu samorządów. Kryteria oceny regionów zatwierdziła kapituła, w skład której weszli przedstawiciele instytucji i środowisk od lat współpracujących z samorządami.

W kategorii miasta na prawach powiatu po raz piąty zwyciężył Poznań, drugie miejsce po raz czwarty zajął Sopot. Na trzecim miejscu znalazło się Leszno, które od ubiegłego roku awansowało o 17 pozycji. Podobnie jak w 2010 r. w pierwszej dziesiątce znalazł się Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Elbląg sklasyfikowano na 24 pozycji.

Ranking ten docenia i honoruje samorządy, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia. Odbywa się to, co ważne, przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

Warto więc docenić jaką rolę w państwie mogą odegrać samorządy. Ranking „Rzeczpospolitej” ma być kolejnym tego dowodem. Pokazuje najlepsze przykłady rozwiązań korzystnych dla mieszkańców, pozyskania unijnych pieniędzy czy największych inwestycji.

Chcemy by Elblążanie byli dumni z dokonań samorządowców. Wyniki najnowszego rankingu „Rzeczpospolitej” są zadowalające dla Elbląga. W kategorii najbardziej innowacyjne miasto na prawach powiatu Elbląg zajął szóste miejsce.