Związkowcy złożyli kwiaty

W drugim dniu posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", związkowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Grudnia ’70. Przewodniczący „S” Piotr Duda oraz szef Zarządu Regionu „S” Jan Fiodorowicz spotkali się również z władzami miasta.

O godz. 10 kilkudziesięciu związkowców z całego kraju złożyło hołd ofiarom Grudnia ’70. W tej krótkiej uroczystości wzięli udział obaj wiceprezydenci Elbląga – Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski.

Następnie w ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli „S” z władzami miasta. Piotr Duda interesował się m.in. sytuacją finansową Elbląga.

- Jako związek mieliśmy ogromny wkład w rozwój samorządności w Polsce, obecnie w wielu regionach sytuacja nie jest zbyt ciekawa – mówił przewodniczący „S”.

- W Elblągu sytuacja nie jest łatwa – przyznał Janusz Hajdukowski. – Obejmując władze po referendum musieliśmy wiele spraw do uporządkowania i dokończenia, m.in. inwestycje drogowe, które paraliżowały miasto.

Jan Fiodorowicz chwalił władze miasta ze rezygnację z projektu budowy stadionu.

- Ten kompleks miał kosztować blisko 50 mln zł – przypomniał Jan Fiodorowicz. – W kasie miast a nie było na to pieniędzy, poza tym trzeba pamiętać, że miasto ponosiłoby ogromne koszty związane później z utrzymaniem tego obiektu. Wprawdzie miasto zrezygnowało z dotacji unijnej na stadion, ale te pieniądze wróciły do nas, bo władze Elbląga wygrały konkurs na dofinansowanie budowy Centrum Rekreacji Wodnej.