Godzina dla Ziemi WWF

logo
29 marca o 20.30 zgaś światło i weź udział w akcji na godzinadlaziemi.wwf.pl! W ramach akcji w Elblągu wyłączona zostanie iluminacja budynków Sądu Okręgowego, Urzędu Miejskiego i Katedry.

29 marca wybije Godzina dla Ziemi WWF, jedyna godzina w roku, która daje nadzieję na bardziej zielone jutro. W ostatnią sobotę marca, o godz. 20:30 czasu lokalnego, zgasną już po raz ósmy światła w milionach domów na całym świecie w symbolicznym geście dla Ziemi. Ty też możesz dołączyć do akcji! Zgaś światło i włącz się do zmian na godzinadlaziemi.wwf.pl – przekonuje organizacja ekologiczna WWF Polska, organizator akcji.

Godzina dla Ziemi WWF to więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku – istotą akcji jest zjednoczenie jednego dnia o jednej godzinie ludzi na całym świecie, którzy chcą żyć na bardziej zielonej planecie i są gotowi wprowadzić zmiany w swoim życiu, które będą bardziej przyjazne naturze. Przesiadając się na rower, zakręcając kurek podczas mycia zębów czy kupując lokalną, ekologiczną żywność nie zmieniamy radykalnie swojego życia, ale z całą pewnością wpływamy na kondycję swoją, swojego portfela i Ziemi – mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

Godzina dla Ziemi WWF angażuje nie tylko zwykłych ludzi, ale także władze miast, polityków i przedstawicieli biznesu. Na dwa tygodnie przed akcją, swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziło już 57. miast z całej Polski! Wśród charakterystycznych budynków, które zgasną na godzinę wieczorem 29 marca, znajdą się m. in. Pałac Kultury i Nauki i Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek i Sukiennice w Krakowie. Do akcji przyłączyło się już także 8 ministerstw.

 

Swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF miasta, obiekty i firmy mogą zadeklarować wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..    

W zeszłym roku oficjalnie do akcji w Polsce przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60. miejscowości, a niemal 65 000 Polaków zarejestrowało się na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl. Światła zgasły w ponad 7000. miejscowości w 153. krajach świata, wygaszone zostało oświetlenie setek tysięcy najbardziej charakterystycznych obiektów, takich jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Zakazane Miasto w Pekinie. W Polsce zgasły światła m. in. Stadionu Narodowego, PKiN, Spodka w Katowicach i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Akcja co roku jest wspierana przez znane i lubiane osoby w Polsce i na świecie, jednak w tym roku po raz pierwszy ta największa światowa akcja ekologiczna ma ambasadora - super bohatera – został nim Spider-Man, bohater popularnego filmu. Spider-Man inspiruje ludzi na całym świecie, aby tak jak on włączyli się do zmian i ratowali Ziemię – każdy z nas może zostać super bohaterem dla naszej Planety. Światową kampanię Godzina dla Ziemi WWF wspierają gwiazdy filmu Niesamowity Spider-Man 2, wśród nich Andrew Garfield, Emma Stone i Jamie Foxx, oraz reżyser Mark Webb.

Zgaś światło i włącz się do zmian! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i wyłączyć światło na jedną, symboliczną godzinę w sobotę, 29 marca o godzinie 20:30.

Partnerem strategicznym akcji jest T-Mobile, partnerami akcji są Discovery Channel i International Paper.
Patronem medialnym akcji jest Radio Eska

Więcej informacji:
Małgorzata Kosowska, WWF Polska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 606 373 466