Bieg AT 20 km

Już tylko 3 tygodnie zostało biegaczom przygotowującym się do Warszawskiego Półmaratonu, który odbędzie się w tym roku 30 marca 2014. Dobrze jest sprawdzić się dwa tygodnie wcześniej w biegu kontrolnym na poziomie progu przemian beztlenowych. Taką też propozycję przygotowuje SKS „ELaktywni” dla pasjonatów biegania w naszym mieście.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 16.03.2014 na start o godz. 11.00. Miejsce zbiórki to most na wale Kanału Cieplicówki ( odnoga Nogatu ) na drodze z Nowakowa w stronę Kępin Wielkich ( kierunek na dawny prom ). Rejestracja od 10.30-10.50. Każdy uczestnik otrzyma na mecie napój izotoniczny.

Dlaczego tak daleko od Elbląga? Tego typu trening  progowy powinien być wykonywany w warunkach zbliżonych do startowych, czyli : równy płaski teren , dobry asfalt, stosunkowo niewielki ruch na drodze. To miejsce spełnia idealnie powyżej wymienione wymagania. Tradycyjnie już , jest to impreza koleżeńska i każdy startuje na własną odpowiedzialność. Ruch kołowy, choć niewielki to jednak będzie się odbywał w normalnym trybie. Od wielu lat właśnie tam sekcja triathlonu realizuje swoje główne obciążenia progowe i nigdy nic nikomu się nie przytrafiło. I  tak będzie tym razem.

Zawodnicy będą mogli  wybrać 10 lub 20 km bowiem jest to trasa 5km z nawrotem ( wg mapki.) Start zaznaczony jest na czerwono, nawrót na zielono.
Zgłoszenia do soboty 15.03.2014 e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie SKS Elaktywni