Elbląg solidaryzuje się z Ukrainą

Władze miasta wspólnie z Elbląskim Oddziałem Związku Ukraińców w Polsce zorganizują koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz społeczności ukraińskiej. Prezydent Elbląga jest także w kontakcie z władzami Tarnopola, naszego miasta partnerskiego, z którego płyną do nas informacje na temat potrzeb Ukrainy.

- W imieniu władz samorządowych pragnę przekazać wyrazy solidarności, wsparcia i głębokiego współczucia wszystkim obywatelom Ukrainy - mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Szczególne wyrazy współczucia pragnę przekazać mieszkańcom naszego miasta partnerskiego Tarnopola, a także mniejszości ukraińskiej, która zamieszkuje nasze miasto. Społeczność ukraińska może liczyć na naszą pomoc. Wierzymy, że tragedia Ukrainy wkrótce dobiegnie końca, a wolność zatriumfuje nad przemocą - dodał Jerzy Wilk.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej także radny PiS Paweł Fedorczyk zwrócił się z apelem w sprawie wydarzeń na Ukrainie, w którym w imieniu całego klubu radnych przekazał wyrazy Solidarności i wsparcia obywatelom Ukrainy. Do apelu przyłączył się także przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak.

Oprócz przekazania wyrazów solidarności, samorządowcy zadeklarowali chęć konkretnej pomocy w postaci choćby zbiórki darów. Już 26 lutego podczas dwóch meczów piłki ręcznej, które rozegrane zostaną na hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy. Będą to mecze, które rozegrają elbląskie drużyny EKS "Start" Elbląg oraz KS Meble Wójcik Elbląg.