Harcerska zima na start!

Ferie zimowe w naszym województwie trwają już od ponad tygodnia. Harcerze również aktywnie korzystają z tego czasu wyjeżdżając na zimowiska do pobliskich miejscowości. Gdzie wybrali się tym razem?Czas zimowego szaleństwa rozpoczął się już ponad tydzień temu. Jest to okres, w którym co roku organizowane są przede wszystkim 5-dniowe wyjazdy poszczególnych szczepów i drużyn Hufca Elbląg ZHP. Miejsca, gdzie wyjeżdżają nasi harcerze są zwykle małymi miejscowościami niedaleko naszego miasta. W tym roku jednak oprócz Starego Pola i Zielonki Pasłęckiej, harcerce odwiedzą również Berlin!

Ponad 80 osób ze szczepu „Wanbli” wybrało się do Starego Pola, aby tam spędzić wolny czas ferii. Szczep harcerski „Bukowina” tym razem pojechał się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej. Liczba osób, które się tam wybrały wyniosła prawie 90 osób. Natomiast elbląska artystyczna drużyna Navajo postawiła sobie za cel wybranie się do Berlina i nagranie tam płyty w prawdziwym studiu muzycznym. Z kolei Elbląg odwiedzi nowopowstała drużyna harcerska z Młynar! Dzieci mają między innymi w planach: zwiedzanie HOW Bryza, Elbląga, Muzeum Elbląskiego.

Oprócz tego w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” odbywa się półzimowisko AKTIWzima. Są to aktywne zajęcia. Przed olimpijczykami harcerskimi między innymi: ścianka wspinaczkowa, lodowisko i basen!

Atrakcji jest co niemiara, dlatego mamy nadzieję, że wszyscy wrócą ze swoich wyjazdów zadowoleni, zdrowi i pełni zapału do dalszej pracy.


Półzimowisko AKTIWzima dofinansowane zostało ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu

Kamila Niewinowska

Fot.: Agata Kot