Wyczekiwana umowa dziś podpisana

umowa
Choć to dopiero styczeń, to właśnie dziś podpisany został w Urzędzie Miejskim jeden z najbardziej wyczekiwanych przez elblążan dokumentów. Mowa oczywiście o umowie na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu - etap 1".

Ze strony miasta umowę podpisali Jerzy Wilk prezydent Elbląga oraz skarbnik Zbigniew Pater. Po drugiej stronie zasiedli członkowie konsorcjum firm, które zajmą się wykonaniem basenu - Piotr Boryszewski i Dariusz Urbański z elbląskiej firmy ELZAMBUD Sp. z o.o. oraz Maurycy Bryła i Piotr Krzyczkowski z warszawskiego MORIS-SPORT Sp. z o.o.

Umowa opiewa na 26 mln 072 tysięcy złotych i mam nadzieję, że ta kwota nie będzie przekroczona. Od początku byłem przekonany, że to dobry projekt, który będzie służył elblążanom i turystom. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani są w jego realizację - mówił prezydent

Kiedy popływamy?

Przy okazji podpisywania umowy było to chyba najważniejsze pytanie. Od momentu podpisania umowy wykonawca ma 90 dni na wykonanie dokumentacji, w tym 30 dni na przygotowanie koncepcji i 60 na sam projekt budowlany. Roboty powinny ruszyć z początkiem wiosny. Obiekt w stanie surowym powinien być gotowy do końca 2014 roku tak, aby w okresie zimowym prowadzić już roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu. Cała inwestycja powinna się zakończyć do maja 2015 roku.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

umowa
umowa