Anna Fotyga odwiedziła Elbląg

Anna Fotyga wzięła udział we mszy św. w intencji ojczyzny
Na zaproszenie prezydenta miasta Jerzego Wilka oraz o. redemptorystów  do Elbląga przyjechała Anna Fotyga. Była minister spraw zagranicznych, a do 2008 roku szefowa biura prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wzięła udział we mszy św. za ojczyznę, odprawioną w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Po mszy spotkała się z mieszkańcami Elbląga.

W trakcie spotkania minister Fotyga odniosła się do aktualnej sytuacji na świecie. Zapewniła m.in. o wsparciu, jakie Prawo i Sprawiedliwość udziela europejskim dążeniom ukraińskiej opozycji. Mówiła również o „naszym podwórku”.

- Bez wątpienia Elbląg potrzebuje przekopu Mierzei Wiślanej – uważa Anna Fotyga. – Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zapewniam, że w przypadku naszej wygranej w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, PiS rozpocznie budowę kanału żeglugowego przez mierzeję.

Zdaniem pani minister to przedsięwzięcie będzie miało znaczący wpływ na rozwój naszego miasta i całego regionu. Nie ma jednak możliwości, aby samorząd Elbląga realizował samodzielnie taką inwestycję.

- Pani minister, która pochodzi z Gdańska, od zawsze sprzyjała naszemu miastu – mówi prezydent Jerzy Wilk. – Cieszę się, że Elbląg ma takiego przyjaciela.