Pieniądze na budowę basenu przyzane

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął dziś decyzję o przyznaniu nam całości kwoty na realizację projektu pn. „Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu - etap I” , tym samym potwierdzając, że elbląski projekt okazał się bezkonkurencyjny.

 

Przypomnijmy, zasadniczą częścią projektu jest basen sportowo-rekreacyjny, który ma powstać przy ulicy Moniuszki w sąsiedztwie dawnego basenu odkrytego.

Nasz projekt najlepszy

- Projekt jest świetny, mówiłem od samego początku, że jest najlepszy i powinien wygrać w walce o unijne pieniądze. Jak się okazało zarząd województwa miał podobne zdanie i przyznał nam środki na realizację tak potrzebnej elblążanom inwestycji– komentował decyzję Jerzy Wilk prezydent Elbląga.

Elbląg powinien mieć dostęp do dobrej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

- Mieszkańcy tak dużego miasta jak Elbląg, ośrodka o znaczeniu regionalnym, powinni mieć dostęp do dobrej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej  – mówi Jacek Protas, marszałek województwa. – Z obiektu korzystać będą także mieszkańcy okolicznych gmin oraz turyści. Na dofinansowanie budowy obiektu przeznaczymy jedne z ostatnich pieniędzy w tej perspektywie unijnej.

Całkowity koszt projektu to 25 mln 156 tys. zł. Miasto stara się o dofinansowanie w wysokości prawie 16 mln 350 tys. zł, i zabezpiecza wkład własny w wysokości 8 mln 801 tys. zł. (w tym 50 tys. pochodzi od partnera projektu gminy Tolkmicko).

Umowa na dofinansowanie projektu zostanie podpisana do końca roku.