Już jutro Spotkanie Mikołajkowe Prezydenta Elbląga

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk zdecydował o reaktywacji Spotkań Mikołajkowych adresowanych do dzieci z elbląskich przedszkoli i oddziałów zerowych działających przy szkołach podstawowych. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w 2010 roku. Już jutro, 4 grudnia ponad 1100 najmłodszych elblążan ponownie weźmie udział w mikołajkowej zabawie. Gry, konkursy i cała góra prezentów to wszystko czeka na uczestników zabawy.

 


W dniu 4 grudnia 2013 r. w godzinach od 10.00 do 12.00. w Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu, Departament Edukacji Urzędu Miejskiego wraz z Młodzieżowym Domem Kultury organizuje Spotkanie Mikołajkowe Prezydenta Miasta Elbląga z dziećmi elbląskich przedszkoli i oddziałów zerowych działających przy szkołach podstawowych.

W spotkaniu weźmie udział około 1152 dzieci. Udział zapowiedziało 17 elbląskich przedszkoli i 13 szkół podstawowych. W czasie trwania imprezy opiekę nad dziećmi będzie sprawowało około 150 opiekunów z poszczególnych szkół i przedszkoli, oraz spora grupa wolontariuszy.Na dzieci będzie czekało moc atrakcji i niespodzianek: tańce, bajkowi animatorzy, spotkanie z Mikołajem i cała góra prezentów.

Na zorganizowanie ww. spotkania Departament Edukacji pozyskał środki w wysokości 20 000,00 zł.

Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w 2010 roku. W zabawie w hali sportowej CSB przy ul. Grunwaldzkiej wzięło udział około 1000 dzieci z elbląskich przedszkoli oraz szkół podstawowych (zgłoszono udział dzieci sześcioletnich z 16 elbląskich przedszkoli oraz młodszych uczniów z 9 szkół podstawowych).