Gala konkursu na Kalendarz Adwentowy

27 listopada br. w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu odbyła się uroczysta gala konkursu na Kalendarz Adwentowy 2013. Organizatorami konkursu byli: Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ we współpracy z Gimnazjum nr 2 w Elblągu.Gala Konkursu zgromadziła licznie przybyłych uczestników i zaproszonych gości. Szczególne emocje wzbudził główny punkt programu - ogłoszenie zwycięzców i wyróżnionych. Jury złożone ze studentek II i III roku filologii germańskiej oraz honorowego członka pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej przyznało:

•    w kategorii szkół podstawowych:

III miejsce – Idzie Nisiewicz i Mai Październik – uczennicom Zespołu Szkół w Młynarach

II miejsce zajęła praca Sandry Szuleckiej – także uczennicy Zespołu Szkół w Młynarach w Młynarach

Zdobywczynią I miejsca została Zuzanna Sznajderowicz – uczennica tej samej szkoły

•    w kategorii szkół gimnazjalnych:

III miejsce przyznano Patrycji Tracz z Gimnazjum Akademickiego EUHE

dwa równorzędne II miejsca obsadziły prace Angeliki Gąsiorowskiej – uczennicy gimnazjum nr 2 w Elblągu oraz Natalii Kalinowskiej i Kingi Szwajcar z Zespołu Szkół w Młynarach

I miejsce zdobyła praca Marleny Wójcik z gimnazjum nr 2 w Elblągu

Na konkurs wpłynęły trzy prace wykonane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ich autorzy stali się automatycznie laureatami:

III miejsce przyznano pracy Sławomira Śniecikowskiego z Technikum Mechanicznego w Elblągu

II miejsce przypadło Klaudii Grześ z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z Elbląga

Rafał Kubroń  z Technikum Mechanicznego w Elblągu zajął I miejsce.

Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej, pani Anna Daćko-Drozd z wydawnictwa Nowa Era, Spółdzielnia Spożywców „Społem” oraz PWSZ w Elblągu.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom uznania oraz mikołajkowe upominki od PWSZ w Elblągu.

Galę poprowadziły studentki filologii germańskiej – pani Urszula Antosik oraz pani Urszula Czyżak. Mini wykład, traktujący o zwyczajach adwentowych i bożonarodzeniowych, obecnych w kulturze krajów niemieckojęzycznych, wygłosiły pani Natalia Krynicka i pani Samanta Preuss. Skłaniającym do refleksji akcentem uroczystości stała się scenka zaprezentowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Elblągu, zatytułowana: „Skąd wzięła się choinka?”

Uczestnicy konkursu postanowili po raz kolejny przekazać swoje prace do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki przeznaczyć na cel charytatywny.