Jak świętowaliśmy?

obchody 11 listopada
Na wystawie, na koncercie, na elbląskich ulicach, tak elblążanie obchodzili Święto Niepodległości. A zaczęło się już w piątek…

To właśnie wtedy odbył się w Ratuszu Staromiejskim wernisaż wystawy „Drogi do niepodległości”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze „Denar”. Pamiątki z okresu walk o niepodległość, elementy uzbrojenia, niepodległościowe pamiątki a nawet karykatury Józefa Piłsudskiego przyciągnęły mieszkańców. Wystawę będzie można oglądać do 15 grudnia, wstęp wolny.

Grali i śpiewali dla niepodległej
Niedziela należała do artystów. W Centrum Sztuki Galeria EL odbył się koncert „Dałeś mi Panie zbroję…”. Rota, Warszawianka 1831, Pieśń Konfederatów Barskich, Białe róże, Pieśni legionowe, Nie chcemy komuny, Myśmy rebelianci i wiele innych utworów w nowych aranżacjach autorstwa Bartka Krzywdy, wykonali elbląscy muzycy i artyści.

koncert
koncert
koncert
koncert


Marszowym krokiem
Główne uroczystości odbyły się wczoraj. Sprzed dworca PKP wyruszył Marsz Niepodległości, który przeszedł Aleją Grunwaldzką, ulicami Tysiąclecia, Rycerską, Wigilijną, Stary Rynek i zakończył się przy Bramie Targowej. Szczególnie pozytywnie zaskoczyła frekwencja. Szkoły, organizacje, rodziny z dziećmi wypełniły główną ulicę Starego Miasta. Zebrani pod Bramą Targową wysłuchali koncertu Orkiestry Wojsk Lądowych i Chóru Pro Musica z Próchnika, inscenizacji historycznej z udziałem Józefa Piłsudskiego i słów Jerzego Wilka prezydenta Elbląga, które skierował do mieszkańców.

obchody 11 listopada
obchody
obchody
obchody
obchody

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. Świętego Mikołaja.