Komunikacja Miejska we Wszystkich Świętych

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że dojazd do elbląskich cmentarzy w dniach 26 października – 3 listopada 2013r. został zorganizowany następująco: 26 – 31 października (sobota - czwartek) oraz 3 listopada (niedziela) Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia.

Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
Od godz. 9:00 do ok. 17:00  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
-    na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
-    na linii C  z al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11 przez obie pętle przy cm. Dębica;


2 listopada (sobota)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów właściwych dla danego dnia tygodnia.
Autobusy na liniach nr  6 , 11, 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.
Od godz. 9:00 do ok. 17:00  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:
-    na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;
-    na linii A z pl. Słowiańskiego przez Sienkiewicza (cm. Agrykola) przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);
-    na linii C  z al. Odrodzenia do Dębicy po trasie linii nr 11 przez obie pętle przy cm. Dębica;

1 listopada  (piątek)

Od godz. 8:00 do ok. 19:00   do cmentarzy będą kursować autobusy na liniach dodatkowych oznaczonych jako:
- A       Pl. Słowiański - Sienkiewicza – Dębica, pętla DOLNA;
- B       (od 9:00) ul. Sienkiewicza – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
- C       al. Odrodzenia  - Hetmańska – Bema – Dębica, pętla DOLNA;
- H     ul. Ogólna - Płk. Dąbka - Nowowiejska – Grottgera – Dębica, pętla DOLNA;
- 27       al. Odrodzenia  - Sienkiewicza – Bema – Dębica, pętla GÓRNA;
- 40       (od 9:00) ul. Sienkiewicza – Bema – Dębica, pętla GÓRNA.

Ponadto, 1 listopada (piątek):

Od godz. 8:00 do ok. 19:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia -Sienkiewicza - Łódzka.

W godz. 8:00 do ok. 19:00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów na liniach nr 6 i 31                        do górnej pętli przy cm. Dębica. W tym dniu od rana, autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa i od godz. 8:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

Od godz. 8:00 do ok. 19:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9 oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach.

Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera, Dębica (górna pętla), Rawska, Dębowa. 

Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Z uwagi na duże natężenie ruchu, w dniach 1 listopada autobusy oznaczone LITERAMI oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do DOLNEJ pętli przy cm. Dębica, natomiast autobusy oznaczone CYFRAMI tylko do GÓRNEJ pętli przy cm. Dębica.

Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Zachęcamy pasażerów korzystających z papierowych biletów jednorazowych, do ich zakupu w dniach poprzedzających 1 listopada. Jednorazowe bilety papierowe będą także dostępne u kierowców wszystkich autobusów. Apelujemy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko.
Przypominamy również o możliwości kasowania biletów za pomocą telefonu komórkowego – szczegóły na stronie www.mobilet.pl.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola w dniach 31 października, 1 i 2 listopada, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H.

W dniu 1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską. 
Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

Dojazd do cmentarzy elbląskich w dniach od 26 października do 3 listopada 2013 r.

Mapka