Dwa spotkania prezydenta

spotkanie ze strefą
Dyscyplina sportu, jaką jest golf i Warmińsko-Mazurska Strefa Ekonomiczna to temat dwóch dzisiejszych spotkań prezydenta Jerzego Wilka w Urzędzie Miejskim.

Golf – sport dla wszystkich

Gościem prezydenta był Fin Antti Pohjonen, który jest właścicielem pola golfowego pod Pasłękiem. Pohjonen prezentując możliwości pola golfowego, przedstawił wizję rozwoju oferty turystycznej oraz bliższej współpracy z miastem. Pohjonen chce, aby odwiedzający nasze miasto, którzy lubią aktywny wypoczynek, korzystali z możliwości gry w golfa. Pohjonen przekonywał również, że golf nie jest sportem elitarnym i mogą uprawiać go już większe dzieci. To zainspirowało go również do stworzenia oferty skierowanej do najmłodszych golfistów z Elbląga.

Strefa Ekonomiczna

Po południu o Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej z prezydentem, wiceprezydentem Januszem Hajdukowskim i miejskimi urzędnikami rozmawiali Marek Karólewski, prezes Strefy oraz Krzysztof Gąsior dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy. Spotkanie dotyczyło możliwości inwestowania w strefie, również w jej elbląskiej części oraz współpracy Strefy z miastem. Przedstawiciele Strefy omówili także planowane zmiany w udzielaniu pomocy publicznej w strefach w latach 2014-2020.