Dwudziestolecie Zarządu Komunikacji Miejskiej i Spółki Tramwaje Elbląskie

W tym roku mija 20 lat od utworzenia Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu, spółki na której barkach spoczywa organizacja publicznego transportu zbiorowego w naszym mieście oraz Spółki Tramwaje Elbląskie – która od dwóch dekad odgrywa rolę najważniejszego przewoźnika w Elblągu.Warto przypomnieć, że Elbląg jako jedno z pierwszych trzech miast w Polsce zdecydowało się na taką organizację komunikacji miejskiej, skutkującą oddzieleniem roli organizatora od roli przewoźnika. Rozwiązania zastosowane w Elblągu były innowacyjne i przecierały szlaki dla pozostałych miast.

W czwartek (10 października) o godz. 10:00 w Ratuszu Staromiejskim odbędą się uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia Zarządu Komunikacji Miejskiej i Spółki Tramwaje Elbląskie z udziałem wojewody i władz miasta, podczas których zostaną nadane odznaczenia państwowe dla zasłużonych pracowników obu spółek.

Specjalnie na tę okazję został przygotowany film związany z historią komunikacji miejskiej w naszym mieście, który jeszcze w tym tygodniu będzie dostępny na stronach Urzędu Miejskiego i Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Już teraz zapraszamy do obejrzenia!