Obywatele dla demokracji – ruszył konkurs

Wspieranie udziału mieszkańców w życiu publicznym, upowszechnianie praw człowieka, przeciwdziałanie dyskryminacji, w tym zjawiskom rasizmu, zwalczanie nienawiści itp. problemy chcą rozwiązywać niektóre organizacje pozarządowe. Jeśli mają pomysł, ale brakuje im na to pieniędzy, dla nich jest ogólnopolski konkurs „Obywatele dla demokracji”. O szczegółach dowiedzieć się będzie można podczas spotkania informacyjnego już we wtorek, 8 października, w biurze Stowarzyszenia ESWIP.

Wnioski do konkursu przyjmowane są do 15 października. To zatem ostatni dzwonek, żeby dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować swój pomysł. W tego rodzaju konkursie podobno nie jest to aż tak skomplikowane. – Udogodnieniem dla starających się o pieniądze organizacji jest to, że przy tym konkursie na początek trzeba przygotować wyłącznie fiszkę projektową, czyli należy swój pomysł opisać w dosyć skróconej formie. Organizacja jest zobowiązana przedstawić swój pomysł w sposób szczegółowy dopiero po otrzymaniu pozytywnej oceny komisji. To duże udogodnienie, ale wiążące się też z dobrą znajomością wytycznych, o których będziemy rozmawiać podczas wtorkowego spotkania – informuje Maciej Bielawski ze Stowarzyszenia ESWIP.

Spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia ESWIP, ul. Związku Jaszczurczego 17 (sala 19, na parterze).

Organizatorami konkursu są: Fundacja im. Stefana Batorego oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Jola Prokopowicz, Stowarzyszenie ESWIP