Elblążanie pojadą taniej

W sobotę wchodzą w życie zaproponowane przez prezydenta Jerzego Wilka nowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Elbląg jest najprawdopodobniej jedynym miastem w Polsce, gdzie bilety będą… tańsze.- Cieszę się, że projekt obniżenia cen biletów i dostosowania ich do możliwości finansowych elblążan, poparła większość radnych – mówi prezydent Jerzy Wilk. – Uchwała Rady Miejskiej została również pozytywnie zaopiniowana przez służby wojewody. Dzięki temu od soboty bilety komunikacji miejskiej będą tańsze.

Wersja papierowa biletu będzie kosztowała o 20 groszy mniej niż dotychczas, czyli 2,80 zł. Bilet w wersji elektronicznej stanieje do 2,60 zł (obniżka o 20 gr).
Najbardziej stanieje opłata za przejazd nieprzekraczający dwóch przystanków. Użytkownik Elbląskiej Karty Miejskiej zapłaci za przebycie takiej trasy tylko 2,20 zł.

-  Robimy też ukłon w stronę pasażerów, którzy muszą się przesiadać, żeby dotrzeć do celu: za drugi przejazd pasażer zapłaci 40 gr, a nie 60 gr, jak to było dotychczas — poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor ZKM. - W nowym taryfikatorze jest także mniej kategorii biletów.

Obowiązujące od lipca bilety wieloprzejazdowe, wymagające każdorazowej rejestracji po wejściu do pojazdu za kilka dni kończą swój żywot. Będą one zastąpione biletami okresowymi bez ograniczonej ilości przejazdów, co oznacza powrót do zasad obowiązujących przed lipcowymi zmianami w cenniku.
Od soboty zmienia się szata graficzna biletów papierowych.

Szczegółowy wykaz cen biletów można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu (http://zkm.elblag.com.pl).