Dzień Przedszkolaka za nami

Sejm  Rzeczpospolitej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Ważne jest, że podkreśla się znaczenie wczesnej edukacji dziecka, chociażby poprzez ustalenie takiego święta. W przedszkolu z Grupami Integracyjnymi nr 15 w Elblągu odbył się z tej okazji wielki bal dla dzieci, połączony z konkursem wiedzy o przedszkolu.Jak się kolejny raz okazało nasze przedszkolaki znały odpowiedzi na wszystkie pytania, znały adres i numer przedszkola, imiona wszystkich pań i panów, nazwy grup , a nawet kolory ścian w poszczególnych salach. Ten dzień upłynął nam pod znakiem zabawy i uśmiechu, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe ordery, które z dumą nosiły cały dzień, a potem chwaliły się rodzicom i rodzeństwu. Dzień Przedszkolaka jest raz w roku, my jednak świętujemy go codziennie – rok szkolny dopiero się zaczął, a u nas już mnóstwo atrakcji dla dzieci: codziennie sprawdzamy możliwości naszych nowych placów zabaw, poznaliśmy zwyczaje sów, jastrzębi i sokołów podczas lekcji przyrody na żywo, zrobiliśmy sałatkę owocową, byliśmy w kinie, wysłuchaliśmy koncertu muzyki dziecięcej w wykonaniu skrzypaczki, a w przyszłym tygodniu wyruszamy na naszą pierwszą wycieczkę. W naszym przedszkolu jest ciekawie i wesoło nie tylko w Dniu Przedszkolaka, ale także w każdy inny dzień.

Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy, by każdy dzień był pełen uśmiechu, radości i zadowolenia ze wspólnie spędzonych chwil.

Iwona Barańska, rzecznik Przedszkola nr 15