Sukces tegorocznej edycji Elbląskiego Święta Chleba

Fot. Anita Frajny

Fot. Anita Frajny
VIII Elbląskie Święto Chleba spotkało się z dużym zainteresowaniem i zadowoleniem odwiedzających wydarzenie gości. To zasługa wszystkich podmiotów i osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej edycji. Jej główny organizator, Stowarzyszenie Elbląg Europa, który realizował projekt na zlecenie urzędu miejskiego pragnie za to podziękować.Ciepłą atmosferę wspólnoty, która ogarnęła cały teren jarmarku mogliśmy poczuć dzięki osobom odwiedzającym Elbląskie Święto Chleba oraz wystawcom, którzy prezentowali swoje produkty na uliczkach Starego Miasta. Gdyby nie Wasze przybycie, nie udałoby się stworzyć tego unikalnego klimatu.

Ważnym elementem wydarzenia była grupa artystów, którzy dotarli do nas z Polski, jak i zagranicy, m.in. z miast partnerskich. Wśród nich pojawiło się wiele Kapel Folklorystycznych, Zespołów Tanecznych, Zespołów Śpiewaczych oraz gwiazd wieczorów: PANDEMIA, InoRos, KlezmaFour, Shanon i oczywiście - Elbląska Orkiestra Kameralna. Towarzyszyli nam również odtwórcy historyczni, a wśród nich Grupa Truso i Elbląskie Forum Odtwórców Historycznych.

Serdeczne podziękowania składamy także gospodarzowi imprezy, czyli władzom Miasta Elbląg. To dzięki wsparciu naszego samorządu mogliśmy spotkać się w ubiegły weekend na terenie Starego Miasta. Władze, oprócz zapewnienia terenu dla jarmarku, wsparły organizatorów imprezy środkami finansowymi, pomocą w organizacji oraz promocji wydarzenia.

Stowarzyszenie Elbląg Europa zaprasza wszystkich sympatyków Elbląskiego Święta Chleba już za rok! Obiecujemy, że ta impreza zaskoczy Was jeszcze milej, a my już teraz obmyślamy jej program…

VIII Elbląskie Święto Chleba jest realizowane przez Stowarzyszenie Elbląg Europa dzięki współfinansowaniu ze środków finansowych Gminy Miasta Elbląg i Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Stowarzyszenie Elbląg Europa