Przybywa "wrażliwych" miast

Obudź wrażliwość
Lębork jest kolejnym miastem po Łebie i Elblągu, w którym realizowana jest kampania społeczna „Obudź wrażliwość”. W najbliższy piątek nastąpi wręczenie certyfikatu salonowi Be!Eko, który dołącza do naszej kampanii rozbudzania wrażliwości ukierunkowanej na dzieci i kobiety w ciąży.

Przypomnijmy. Wiosną bieżącego roku zainaugurowana została kampania „Obudź wrażliwość”, której celem jest kształtowanie świadomości społecznej, zachęcenie do przystosowania wspólnej przestrzeni miejskiej dla dzieci oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby kobiet ciężarnych. Dotychczas na terenie miasta rozdaliśmy ponad 40 certyfikatów.

Akcja zyskuje sobie popularność i zwolenników również po za granicami Elbląga. O kampanii „Obudź wrażliwość” głośno było podczas Kongresu Kobiet, który odbywał się w Warszawie. Efektem tego są pierwsze przyjazne miejsca, które powstały Łebie. Nie tak dawno, bo w lipcu wręczaliśmy certyfiakat Hotelowi „Łeba” oraz Ośrodkowi Wczasowemu „Posejdon”. W tym tygodniu do akcji dołącza kolejne miasto. Jest nim Lębork, a w nim salon Be!Eko. To pierwsze miejsce w Lęborku przystosowane dla młodych mam z dziećmi oraz kobiet w ciąży, które zdobywa certyfikat kampanii. Kiedy zakupy się przedłużają, milusińscy mogą zająć się sobą w kąciku, który został stworzony wprost pod potrzeby najmłodszych. Przygotowane jest także miejsce, w którym w zaciszu można przebrać niemowlę i karmić piersią.