Harcerskie wakacje w trakcie

Długo wyczekiwany przez dzieci czas wypoczynku w końcu się rozpoczął, a wraz z nim harcerskie obozy, na które w tym roku wyjedzie prawie 300 uczestników – nie tylko harcerzy.


Obozy są coroczną tradycją wszystkich harcerzy. Jest to podsumowanie całego roku harcerskiego oraz nagroda za wspólną pracę i wkład włożony sprawne funkcjonowanie jednostki. Oprócz tego jest to również zachęta do dalszego działania i moment pokazania innym jak ciekawie i aktywnie spędzić czas wakacji.
Obozy zwykle są bardzo różnorodne pod względem miejsca i atrakcji czekających na uczestników. Każda drużyna lub szczep wybiera sobie to, co lubi najbardziej. Góry, morze i jezioro, czyli szeroka gama pomysłów na wspólny wyjazd.
W tym roku drużyna harcerska „Mato” i drużyna starszoharcerska „Wapiti” za główny cel postawiła sobie wędrowanie po odległych zakątkach naszego kraju i zwiedzanie najciekawszych miejsc poszczególnych miast. Obóz wędrowny zaczynał się od wyjazdu do Wrocławia, przez Kraków, Głodówkę w Zakopanem i na Zarzęcinie kończąc.
Harcerski szczep „Bukowina” za swój kolejny cel postawiła sobie obóz w Bieszczadach. Tradycją harcerzy, harcerek i instruktorów z tego szczepu stało się już chyba to, że każdy ich obóz odbywa się w przepięknych polskich górach. Wędrówki jaki planują to m.in. Tarnica, Połonina Caryńska i Połonina Wetlińska.  
Natomiast puszczański szczep „Wanbli” postanowił odbyć swój obóz w Zarzęcinie, w klimacie „Woodcraft Indians”. W programie przewidziane jest coś dla każdego czyli wędrówki małe i duże, pływanie na łódkach, kąpiele w jeziorze, park linowi i wiele innych ciekawych atrakcji.
Ponad to na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego "Bryza" w sierpniu odbywać się będą półkolonie. Weźmie w nich udział ponad 60 młodych elblążan.
Mamy nadzieję, że wszystkie drużyny wrócą zadowolone ze swoich wyjazdów oraz z pełną energią na pracę w kolejnym roku harcerskim. Wszystkim życzymy udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu.
Harcerska Akcja Letnia oraz Półkolonie dofinansowane zostały ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.


dh. Kamila Niewinowska, Harcerska Służba Informacji

foto: archiwum prywatne szczepu "Bukowina"