Dni Elbląga – poznaj smak czekoladek

Dni Elbląga – poznaj smak czekoladek

Dni Elbląga – poznaj smak czekoladek - Dni Elbląga – poznaj smak czekoladek
Najbliższy weekend upłynie w Elblągu w rytmach muzyki, wśród zmagań sportowych, fotograficznych… Jutro rozpocznie się bowiem trzydniowe święto miasta.
- Program tak opracowaliśmy, by każdy z elblążan znalazł coś dla siebie. Od samego rana w piątek, sobotę i niedzielę miasto będzie tętniło życiem, a kulminacją będą wieczorne koncerty gwiazd. -  powiedział Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga.
Piątek to scena klubowa w Galerii El. Od 19.00 zagrają Sofa, The Move Brothers, Lexus&Nowika oraz Robert Leszczyński.
- Sobota i niedziela to koncerty na scenie głównej, którą w tym roku zlokalizowaliśmy na parkingu przy PWSZ. W sobotę zagrają Cool Kids Of Death, Ania Dabrowska oraz Varius Manx. W niedzielę z elblążanami spotkają się Ewa Farna, Monika Brodka i De Mono. Myślę, że sporą niespodzianką będzie też specjalne widowisko laserowe. – dodaje Monika Betcher-Jankowska p.o. dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej.
W programie Dnia Elbląga znalazły się wydarzenia sportowe, na czele z Biegiem Piekarczyka czy Międzynarodowym Turniejem Bokserskim. W sobotę zakończony zostanie Puchar Europy w siatkówce na siedząco. Odbędą się też, po raz szesnasty Elbląskie Dni Muzyki Dawnej i – po raz pierwszy Elbląski Maraton Fotograficzny. Giełda Elbląska przygotowała festyn dla całych rodzin, a elbląski Browar organizuje pierwszy raz Dzień Otwarty.
- Zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w jego święcie. W niedzielę o godz. 21.00 przy scenie głównej wykonane zostanie wspólne zdjęcie elblążan. Mam nadzieję, ze będzie nas naprawdę wielu. Wszystkim życzę wspaniałej zabawy. – powiedział Grzegorz Nowaczyk.