Od wczoraj próby na torowisku

zkm
Informujemy, że w związku z zaplanowanym na 3 czerwca (poniedziałek) terminem oddania do eksploatacji torowiska w ciągu ul. Pocztowej i na Placu Słowiańskim, od 27 maja przeprowadzane będą  próby techniczne torowisk w ciągu ul. Bema i al. Grunwaldzkiej.

W związku z tym, od 27 maja konieczne jest całkowite odblokowanie torowiska w ul. Bema, a co za tym idzie, usunięcie dwóch tymczasowych przystanków autobusowych dla linii T3 (zlokalizowanych przy Urzędzie Skarbowym i przy Zespole Szkół Ekonomicznych).

Po oddaniu do eksploatacji torowiska w ul. Pocztowej i na Placu Słowiańskim, od 3 czerwca zostanie wznowione, po skróconej trasie, funkcjonowanie linii tramwajowych nr 1 i 3.

Trasa linii nr 1

Zajezdnia TE – Browarna –  Robotnicza - Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – 3  Maja – Grunwaldzka – pętla Druska

Trasa linii nr 3

Zajezdnia TE – Browarna – Robotnicza – Pocztowa – Plac Słowiański – 1 Maja – Grobla św. Jerzego – Bema – pętla Saperów

Tym samym, od 3 czerwca wycofane zostaną zastępcze linie autobusowe T3 i T4.

Rozpoczęcie od 3 czerwca kolejnego etapu prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 i wyłączenie z ruchu torowiska w ul. Królewieckiej (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Robotniczą a ul. 12 Lutego), niestety uniemożliwi tramwajom dojazd do pętli Ogólna i pętli Marymoncka. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, komunikacja tramwajowa do pętli Ogólna i pętli Marymoncka zostanie przywrócona po ok. dwóch miesiącach, jednak nie później niż przed 1 września.

Zgodnie z harmonogramami które otrzymał ZKM w Elblągu, jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego, tramwaje powinny wrócić również na ul. Browarną i Obrońców Pokoju.