Lodowisko „Helena” pełna emocji także bez lodu

lodowisko
Po jesienno-zimowych ślizgawkach w hali lodowiska „Helena” pozostały miłe wspomnienia. Ale to nie oznacza, że nic w obiekcie, a konkretnie na płycie po lodzie się nie dzieje. Obiekt lodowiska „Helena” tętni życiem zwłaszcza w wolne od pracy dni, bo musi zarabiać na utrzymanie. W zeszłym tygodniu organizowane były w nim różnorodne imprezy.

Przykładowo z okazji Ogólnopolskich Obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych odbył się lokalny turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Filia nr 3.

Na lodowisku „Helena” rozbrzmiewały też latynoamerykańskie rytmy, bo w obiekcie MOSiR odbył się drugi duży Wiosenny Maraton Zumby z udziałem instruktorów z Elbląga, Trójmiasta i Warszawy, zorganizowany przez Szkołę Tańca BROADWAY. Z tej oryginalnej propozycji rekreacji i okazji do zrzucenia zbędnych kilogramów, skorzystali nie tylko elblążanie. Była bowiem ona adresowana do osób uczestniczących w zajęciach Zumby w różnych klubach fitness lub szkołach tańca, jak i tych, którzy chcieli zobaczyć jak ćwiczy się Zumbę.

Kolejne emocje w „Helenie”, tym razem dla kibiców, zagwarantowały niedzielne mecze z cyklu rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach.

Pod znakiem dużego wydarzenia sportowego w Elblągu upłynie również najbliższa niedziela 2 czerwca. W obiekcie przy ul. Karowej administrowanym przez MOSiR, od godz. 10.00 odbędzie się Puchar Polski Amatorskiego MMA, którego organizatorem jest Fight Club Elbląg. Spodziewane jest uczestnictwo krajowej czołówki zawodników, a organizator imprezy przygotowuje dodatkowe atrakcje, między innymi pokazy pojedynków z innych sztuk walki. Gościem specjalnym zawodów będzie Paweł Nastula – mistrz olimpijski z Atlanty, dwukrotny mistrz świata oraz trzykrotny mistrz Europy w judo. Wstęp na imprezę, która potrwa do wieczora będzie wolny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza nie tylko elblążan do hali „Helena” przy ul. Karowej, a wszystkim życzy wielu pozytywnych emocji.

Tekst MOSiR
Fot. nadesłane