Zuchy z elbląskiego hufca przywitały wiosnę

Coroczną tradycją naszych zuchów jest witanie wiosny poprzez poszukiwanie zaginionego „Żuczka”. W tym roku dzieci również wyruszyły na poszukiwania, jednak ich dodatkowym zadaniem było przepędzenie zimy. W minioną sobotę (6 kwietnia) w Bażantarni odbył się Rajd Wiosenny „Żuczek”. Chociaż aura była iście zimowa, naszym uczestnikom nie zabrakło chęci i determinacji w odnajdywaniu wiosennych oznak.
Na początek organizatorka przedsięwzięcia, dh. Paulina Kociołkowska zaproponowała zuchom wspólne pląsy i zabawy. Następnie w odstępach kilkuminutowych każda gromada wyruszała w drogę. Trasę wyznaczała zielona bibuła, chociaż niekiedy trudność sprawiało nam jej znalezienie.
Podczas rajdu, na dzieci czekały różne, ciekawe zadania, np. rzucanie śnieżkami w ciągu 10 sekund w sprzymierzeńców zimy, pokolorowanie farbkami motyla przy użyciu palców, przygotowanie wiosennych okrzyków czy odnajdywanie zaszyfrowanej wiadomości.
-Dzieci świetnie się bawiły, bardzo dobrze radziły sobie w trakcie realizacji zadań, a co ważne, w tym dniu wiosennych promieni słońca nam nie brakowało- mówi dh. Paulina, organizatorka Rajdu.
Po wykonaniu zadań i odnalezieniu „Żuczka” zuchy wspólnie pląsały przy ognisku, piekły kiełbaski i inne przysmaki.
Każda gromada, która wzięła udział w wydarzeniu została nagrodzona za swój wysiłek.
Teraz mamy nadzieję, że zima już tak szybko do nas nie wróci i że będziemy mogli cieszyć się wiosną przez długi czas.
Dh. Cecylia Kacprzak